Arçelik çamaşır makinesi ses yapıyor

Oy veriniz:
[Toplam Puan: 1 Average: 5]

 

Arçelik çamaşır makinesi gürültü yapıyor, Arçelik çamaşır makinesi ses çıkartıyor, Arçelik çamaşır makinesi yerinden oynuyor, bu arızalarının çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinalari günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen ve en çok tercih edilme sebepleri hem iş gücünü ortadan kaldırması hem de oldukça tasarruf sağlamasıdır.
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle hızlı ve akıllı modelleri çıkmaya başlamış ve yeni özellikleri ile insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır.Tabi bununla beraber çeşitli arızalar göstermeye başlamıştır. Bunlardan birisi Arçelik çamaşır makinesi ses çıkartıyor ;

Arçelik Çamaşır Makinesi Gürültü Yapıyor

1-Makinenizin kazan ile tambur arasına bir cisim kaçmış olabilir.
2-Amortisörler arızalanmış olabilir.
3-Pompa motoruna bir cisim sıkışmış olabilir.
4-Tambur rulmanları arızalanmış olabilir
5-Kazan rulmanları dağılmış olabilir.

 

Bu Arızanın Giderilmesi:
Makinenizi düz bir ortama koyunuz. İlk önce makinenizin içinde çamaşır var ise boşaltıyoruz sonrasında kazanı çevirerek ses gelip gelmediğini teyit ediyoruz eğer ses geliyor ise çamaşırlarınız dan düşen bir cisim sıkışmış olabilir bunun için kazan arasını kontrol ediyoruz. Herhangi bir cisim bulamadıysanız kazan ve tambur parçalarınız zarar görmüş olabilir. Bu arızalar çamaşır makinesinde fazla çamaşır ve ağır çamaşır yıkamaktan kaynalanabilir. Şayet çamaşır makinanız gürültü yapıyor, yüksek ses çıkartıp yerinden oynuyor ise yukarıdaki adımları izleyiniz bu kontrolleri yaptıktan sonra hala makinanız ses çıkartıyor ise 0212 643 16 13 numarasını arayarak Arçelik Çamaşır Makinesi Servisimizden randevu alabilirsiniz.