Arçelik çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor

Oy veriniz:
[Toplam Puan: 0 Average: 0]

Arçelik çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor, Arçelik çamaşır makinesi elbiseleri sulu bırakıyor, Arçelik çamaşır makinesi pompası tıkanmış bu gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinalari günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen ve en çok tercih edilme sebepleri hem iş gücünü ortadan kaldırması hem de oldukça tasarruf sağlamasıdır.
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle hızlı ve akıllı modelleri çıkmaya başlamış ve yeni özellikleri ile insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır.Tabi bununla beraber çeşitli arızalar göstermeye başlamıştır. Bunlardan birisi Arçelik çamaşır makinesi temiz yıkamıyor arızası ;

Arçelik Çamaşır Makinem Suyu Boşaltmıyor

1-Gider hortumu tıkanmış veya bükülmüş olabilir.
2-Pompa motoru arızalanmış olabilir.
3-Filtreler tıkalı olabilir.

Bu Arızanın Giderilmesi:
Çamaşır makineleriniz suyu boşaltmıyor ise ilk önce gider hortumunu kontrol ederek suyun geçmesini engelleyen kıvrılma veya bükülme gibi bir durum var ise düzeltiniz veya tıkanmış ise pisliği temizleyiniz.Boşaltma hortumunda herhangi bir sorun olmadığını gördükten sonra makinenin pompa filtresini kontrol etmelisiniz.Bunun için ilk önce suyu boşaltmalısınız.Filtre su tahliye edildikten sonra temizlenerek yaniden yerine takılmalıdır. Makinenizi yeniden başlattığınızda suyu boşaltmıyor ise çamaşır makinesinin ana parçaları bozulmuştur hassas olan bu parçalar içine kaçan sert bir cisimden dolayı yanmış,bozulmuş,kırılmış olabilir.Çamaşır makinanız eğer suyunu boşaltmıyor, çamaşırları sulu bırakıyor ise yukarıdaki adımları izleyiniz bu kontrolleri yaptıktan sonra hala makinanız suyunu boşatlmıyor ise 0212 643 16 13 numarasını arayarak Arçelik Çamaşır Makinesi Servisimizden randevu alabilirsiniz.